Daniel, acuzații dure la adresa Manuelei: „Materialistă”. Cum a reacționat concurenta din „Casa iubirii”

Autor: Diana Ghita

Daniel îi aruncă săgeți Manuelei! Ce se întâmplă între cei doi concurenți din „Casa iubirii”?

În ediția de luni, 3 februarie, concurenții din „Casa iubirii” au parte de noi tensiuni. Chiar dacă au intrat în competiție pentru a-și găsi jumătatea, tinerii uită, uneori, scopul lor în emisiune și încep să-și arunce replici acide. Așa cum s-a întâmplat și în episodul de astăzi între Daniel și Manuela.

De ce consideră Daniel că Manuela este materialistă

Aflat în casa fetelor, într-o discuție cu Criss, Daniel și-a spus părerea despre Manuela. Acesta consideră că tânăra este o persoană materialistă, după ce a văzut o fotografie postată de aceasta cu aur, mașini, bani și alte lucruri materiale.

Criss: „El crede că Manuela e materialistă”.

Daniel: „Rău de tot!”.

De asemenea, concurentul crede că Manuela este și o persoană schimbătoare, întrucât are tendința să se îndrepte către persoana care îi oferă mai multă atenție: „Este o fată care se aprinde ușor.

Dacă eu îi dau două calde... Eu am mai avut genul ăsta de fată în viața mea și după o zi mi-a spus că mă iubește, despre ce vorbim?! Așa e și Manuela. Eu pe Manuela așa o văd”.

Daniel a tras această concluzie în timp ce Manuela a venit în casa băieților să discute cu fratele lui, Vlad, care s-a arătat dornic să meargă cu ea în camera roșie, pentru a discuta între patru ochi și a se apropia mai mult.

În acest fel, tânărul este convins că o va cuceri imediat pe blondină.

Citește și: „Nu mă impresionează”. Manuela aruncă bomba despre Dorobanțu. Motivul incredibil pentru care concurenta și-a pierdut interesul

Vlad: „Îți dau două calde în camera roșie de nu mai ieși! Îți spun sincer!”.

Manuela: „Ies îndrăgostită de acolo.

Nu?”.

Citește și: Durere in partea stanga a corpului – cauze si remedii

Citește și: Anunț pentru femeile din țară! Cine beneficiază de carduri de energie în 2025 și când vor fi încărcate

Cu cine vrea Manuela să meargă la date

Însă, cu toate acestea, Manuela și-a orientat rapid atenția către Sorin și a dezvăluit că ar vrea să meargă la un date cu el.

Chiar dacă, până acum, acesta a părut focusat pe Laura, răspunsul lui la propunerea Manuelei i-a surprins pe toți.

Manuela: „Vreau să merg și eu la un date, la meci”.

Sorin: „Cu cine vrei să mergi la un date, la meci?”.

Manuela: „Cu tine!”.

Sorin: „Cu mine?!”.

Manuela: „Refuzi un date cu mine?”.

Sorin: „De ce să-l refuz?”.

Citește și: Răsturnare de situație în Casa Iubirii! Laura îl cheamă pe Daniel în camera roșie! Ce mărturisiri i-a făcut concurenta: „Mi-ai stârnit interesul”

Rămâne de văzut ce se va întâmpla între concurenți, în edițiile următoare din „Casa iubirii”, și cum vor reuși să-și rezolve neînțelegerile. Emisiunea „Casa iubirii” poate fi urmărită de luni până vineri de la 10:00 și 16:30, iar sâmbăta și duminica de la orele 16:00 și 19:00, la Kanal D.