EURO 2012: Cehia si Rusia viseaza la sferturi. Vezi GOLURILE de ieri si PROGRAMUL de astazi VIDEO

Autor: Redactia KANAL D
Actualizat: 13 iul 2020, 12:43

Ieri, la EURO 2012, s-au desfasurat partide din grupa A. In primul meci al zilei Cehia a invins Grecia cu scorul de 2-1.

In doar 6 minute cehii au inscris doua goluri, prin Jiracek, in minutul 3, si Pilar, in minutul 6.

Unicul gol al Greciei a fost marcat in minutul 53, de Gekas, dupa o greseala monumentala a portarului Cech.

In cel de-al doilea meci al zilei, Polonia a incheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputata impotriva Rusiei, pe stadionul National din Varsovia.

Scorul a fost deschis de Dzagoev, in minutul 37. Polonia a egalat in minutul 57 prin golul lui Blaszczykowski.

Citește și: VIDEO Cum ar fi arătat viața Ozanei Barabancea dacă nu și-ar fi pierdut mama la 14 ani. „Aș fi avut un sprijin moral. Important e că nu m-am dat bătută.”