FC BARCELONA a invins DINAMO Bucuresti cu 2-0

Autor: Redactia KANAL D
Actualizat: 24 feb 2017, 05:08

Echipa FC Barcelona a invins, sambata, cu scorul de 2-0 (1-0), formatia Dinamo Bucuresti, intr-un meci amical disputat pe Arena Nationala din Capitala, in care golurile au fost marcate de argentinianul Lionel Messi si olandezul Ibrahim Affelay.

Minutul 90: FC Barcelona se impune cu scorul de 2-0 in fata echipei dinamoviste.
Minutul 90: Affelay marcheaza pentru FC Barcelona.
Minutul 46: Inceputul reprizei secunde.
Minutul 45: Sfarsitul primei reprize.
Minutul 4: Messi deschide scorul, dupa numai patru minute de joc. Alexis Sanchez a recuperat un balon la 20 de metri si i-a pasat lui Messi, care a trimis mingea in poarta de la 16 metri, la coltul lung.

Minutul 1: Lovitura de start a partidei.
Echipele:
Dinamo Bucuresti: Balgradean- Nica (Galchev '86), D. Grigore (Scutaru '85), Koulibaly (Luchin '61), Pulhac (Musat '64)- C. Matei (L. Rus '67), Curtean (Axente '57), C. Munteanu, Boubacar, Alexe (Issa Ba '46)- Tucudean (Danciulescu '77). Antrenor: Dario Bonetti.
FC Barcelona: Valdes- Dani Alves (Montoya '46), Pique (Mascherano '46), Bartra (Fontas '63), Jordi Alba (Adriano '46)- Xavi (Ilie '63), Busquets (Sergi Roberto '46, Villa '73), Fabregas (Iniesta '46)- Pedro (Tello '63), Messi (Rafinha '77), A.
Sanchez (Affelay '46). Antrenor: Tito Vilanova.
Cartonas galben: Issa Ba '74.
Arbitri: Cristian Balaj (central)- Zoltan Szekely, Iulian Radu (asistenti)- Cristina Bujor (rezerva).
La partida de pe Arena Nationala au asistat aproximativ 35.000 de spectatori.
La meci a fost prezent si actorul american Andy Garcia, aflat la Bucuresti pentru filmarile la pelicula "What About Love". De asemenea, in tribune s-au aflat, printre altii, presedintele interimar Crin Antonescu, fostul presedinte Emil Constantinescu, primarul Sectorului 2 al Capitalei, Neculai Ontanu, si fostii jucatori de tenis Ion Tiriac si Ilie Nastase.

Atacantul David Villa a revenit pe teren dupa aproximativ opt luni de absenta, dupa ce si-a fracturat tibia stanga.

În ediția de sâmbătă, 6 iulie, a emisiunii „Casa iubirii”, Sebastian a fost atât de supărat încât a ignorat-o total pe fosta lui iubită, Roberta, în ciuda gesturilor ei de apropiere.