Mutu s-a certat cu antrenorul de la Ajaccio

Autor: Redactia KANAL D
Actualizat: 30 oct 2020, 23:50

Schimbat inexplicabil in minutul 56 al partidei Ajaccio - Bastia, Adi Mutu s-a dus direct la vestiar, refuzand sa dea mana cu antrenorul sau, Alex Dupont.

Ajuns rezerva de ultimele minute le echipa nationala, Adi Mutu are probleme si in Franta. Atacantul roman nu s-a lipit la gol nici duminica la Ajaccio, in derby-ul corsican cu Bastia (0-0). Desi isi crease doua ocazii de gol si era cel mai periculos om al gazdelor, tehnicianul lui Ajaccio a decis sa-l schimbe pe "Briliant", inca din minutul 56, cu Sigamary Diarra.

Inlocuirea, singura facuta de gazde, a fost huiduita de intreg stadionul.
Deranajat ca a fost schimbat, Mutu a mers direct la vestiar, fara sa se uite la antrenor.

Citește și: VIDEO Bogdan de la Ploiești și Cristina Pucean nu mai formează un cuplu! Mesajul pe care artistul l-a lăsat pe rețelele de socializare. „Acesta este ultimul meu răspuns în legătură cu fosta mea relație.”