EURO 2012: Italia a invins Germania cu scorul de 2-1 si s-a calificat in finala. Vezi aici golurile VIDEO

Autor: Redactia KANAL D
Actualizat: 24 feb 2017, 05:31

Reprezentativa Italiei a invins, joi, cu scorul de 2-1, nationala Germaniei in semifinalele Campionatului European si s-a calificat in finala competitiei, in care va intalni detinatoarea trofeului, Spania.

Pentru Italia a marcat Balotelli de doua ori, in minutele 20 si 36. Germania a inscris unicul gol din penalti, transformat de Mesut Ozil in minutul 92.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă condusă la centru de francezul Stephane Lannoy.

Finala Campionatului European de fotbal dintre Italia si Spania se va disputa duminica, la Kiev, de la ora 21:45.