Scandal la Manchester City - Ajax din cauza arbitrajului

Autor: Redactia KANAL D
Actualizat: 01 nov 2020, 08:15

Partida dintre Manchester City si Ajax, de marti, scor 2-2, a declansat un scandal urias in Anglia din cauza prestatiei brigazii de arbitri din Danemarca.

Arbitrul danez Peter Rasmunssen a reusit sa-i scoata din minti pe Roberto Mancini si pe jucatorii campioanei Angliei, dupa ce le-a anulat un gol perfect valabil spre finalul partidei cu Ajax, la scorul de 2-2.

In plus, in minutele de prelungiri, danezul a inchis ochii la un fault comis in careu asupra lui Mario Balotelli.

"Arbitrul de centru si cel de tusa au avut o noapte proasta.
Am luat un singur punct, desi meritam trei, si cred ca aventura noastra in Liga Campionilor a luat sfarsit", a declarat Mancini pentru Sky Sports.

Dupa flurierul de final al partidei, antrenorul italian a alergat pe teren spre brigada de arbitri, dar a fost oprit de stewarzi.

Pare că Bianca Giurcă și Patrick vor să treacă la un nou nivel, întrucât și-au imaginat cum le-ar sta ca un cuplu. Tânărul este încrezător că va ajunge să aibă o relație cu frumoasa șatenă. De asemenea, această idee îi surâde și ei.