Steaua a dat lovitura pe terenul marii rivalii VIDEO

Autor: Redactia KANAL D
Actualizat: 24 feb 2017, 08:27

In meciul disputat in Stefan cel Mare, Steaua a a castigat meciul contra Dinamo cu 3-1. Astfel, echipa din Ghencea a revenit in lupta pentru titlu.

Raul Rusescu a fost omul decisiv cu o dubla in victoria 3-1 obtinuta in Stefan cel Mare.

Dinamo a ratat deschiderea scorului. Bulgarul Iliev a facut un "hands" in careu, iar gol-getterul campionatului, Marius Niculae, a facut 1-0 din "penalty" si a ajuns la al treisprezecelea gol stagional.

Dinamo nu s-a bucurat decat 2 minute. Raul Rusescu a egalat. Pana la pauza oaspetii au mai avut cateva ocazii de a trece in avantaj.

Steaua a facut 2-1 la un sfert de ora dupa reluare. Tot Raul Rusescu a inscris din intoarcere. Dinamo a incercat sa egaleze, dar Tatarasanu a aparat excelent.