Steaua S-A CALIFICAT in 16-imile Europa League. Vezi golul FABULOS al lui Raul Rusescu VIDEO

Autor: Redactia KANAL D
Actualizat: 01 mar 2024, 07:05

Formatia Steaua Bucuresti a remizat, joi, in deplasare, scor 1-1 (0-0), cu echipa daneza FC Copenhaga, intr-un meci din ultima etapa a grupei E a Ligii Europa, si s-a calificat in 16-imile de finala ale competitiei, ocupand primul loc in clasament.

Golurile au fost marcate de Rusescu, in minutul 73 pentru Steaua, respectiv Vetokele, in minutul 87, pentru FC Copenhaga.

0-1: Rusescu inscrie cu un sut de la aproximativ 25 de metri, dupa o pasa de la Bourceanu. 1-1: Vetokele egaleaza cu o lovitura de cap din apropierea portii aparate de Tatarusanu, dupa o centrare a lui Jacobsen.

Steaua a evoluat in inferioritate numerica din minutul 49, cand a fost eliminat Tanase dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

Meciul a fost arbitrat de o brigada din Turcia, formata din Hüseyin Göçek (central), Mustafa Eyisoy, Orkun Aktas (asistenti), Bülent Yıldırım, Mete Kalkavan (asistenti suplimentari) si Serkan Ok (rezerva).

Sursa: Mediafax.