Un bărbat și o femeie au murit carbonizați pe A1! Mașina în care se aflau s-a răsturnat după ce a lovit glisierele de protecție

Author: Diana Bostan

Un bărbat și o femeie au murit carbonizați pe A1.

Sursa: ISU Argeș

O tragedie cutremurătoare a avut loc pe autostrada A1 București-Pitești, în apropierea ieșirii spre Podul Viilor, unde un bărbat și o femeie au pierit carbonizați într-un accident violent.

Din primele informații, șoferul ar fi pierdut controlul volanului și a zburat peste glisierele de protecție, răsturnându-se de mai multe ori pe marginea drumului. După impact, vehiculul a luat foc, iar flăcările s-au extins rapid, cuprinzând complet habitaclul.

Citește și: Dragostea aproape că i-a costat viața. Două accidente rutiere grave au avut loc în noaptea de Valentine’s Day după ce șoferii se grăbeau spre iubitele lor

Un bărbat și o femeie au murit carbonizați

La locul accidentului au ajuns echipaje de pompieri care au stins incendiul, dar din păcate, nu au reușit să salveze victimele, care erau deja carbonizate. Autoritățile au intervenit imediat și au demarat ancheta pentru a stabili cauzele care au dus la producerea acestei tragedii. Polițiștii din cadrul Biroului Poliție Autostrăzi sunt la fața locului pentru cercetări.

Citește și: Momentul accidentului de pe Drumul Morții a fost filmat de o cameră de bord! Una dintre șoferițele implicate în impactul violent se îndrepta spre spital cu fiica ei

Citește și: Ce cantitate de lapte consuma un bebelus? Tabel cantitate lapte bebelusi

Citește și: Casa Națională de Pensii oferă pensionarilor bilete de tratament! Vestea cea mare a fost dată

„Este vorba despre un autoturism ieşit în afara părţii carosabile, care ulterior a luat foc. Echipajele operative ajunse la locul solicitării au identificat în interiorul vehiculului două victime, carbonizate.(...) La sosirea colegilor noştri, incendiul se manifesta generalizat în interiorul habitaclului autoturismului", au declarat reprezentanții ISU Argeş, potrivit observatornews.ro.

Un accident rutier grav s-a petrecut pe A1.
[Sursa: ISU Argeș]

Accidentul a avut loc pe breteaua de ieșire a autostrăzii A1 spre zona Podul Viilor, iar impactul devastator a lăsat în urmă două victime și o întreagă comunitate îndurerată. Detaliile accidentului continuă să fie investigate de către autorități.

 


Robi pare că își dorește o relație cu Teodora, însă aceasta nu este atât de hotărâtă, iar sfaturile celor apropiați au făcut-o să păstreze distanța față de concurentul de la „Casa iubirii”.