VICTORIE MAGNIFICA! Steaua A INVINS Chelsea cu 1-0 si este cu un pas in sferturile Europa League VIDEO

Autor: Redactia KANAL D
Actualizat: 07 nov 2020, 16:50

Au luptat si au castigat! Steaua a invins aseara Chelsea in goana dupa calificarea in sferturile Europa League.

Sustinuta de o armata impresionanta de suporteri, echipa lui Reghecampf a facut show aseara pe Arena Nationala iar fanii nu doar ca au sustinut-o, ba chiar i-au prevestit victoria.

Rafa Benitez a vazut furios de pe margine cum lansarea excelenta a lui Latovlevici se duce spre Rusescu. Golgeterul stelist a fost blocat in careu, iar centralul partidei a dat penalty. Rusescu a marcat de la 11 metri.

Furia englezilor a adus cateva ocazii mari la poarta lui Tatarusanu.
Mai intai, Benayun a avut o mare ocazie de gol, aparata in extremis, dupa care Fernando Torres l-a evidentiat din nou pe goalkeperul nostru.

Tanase a avut o sansa buna, dar nu a cadrat sutul, iar Vlad Chiriches putea sa o comita in minutul 72. Hazard nu a fructificat si a tras peste.

Si Cornel Rapa a cautat poarta, iar Marco Marin a ratat o foarte mare ocazie de gol.